Víte, jak najít ideální terén na biketrial? To sednete do auta a objíždíte okolí. Ve chvíli, když už auto kvůli těžkému terénu neprojede dál, pokračujete pěšky, a když už to nejde ani tak, jste na místě.
Jedním takovým místem se pro Mistrovství České republiky Triglav stal o víkendu bývalý lom ve Vyšném. Do lomu sice autem dojedete, ale některé povalující se šutry, mající i dva metry do výšky, už žádné motorové vozidlo nepřejede a ani jejich přelezení není pro člověka bez kondičky také nic moc jednoduchého. Ale kupodivu dají se docela dobře přejet na kole. Ovšem chce to cvik.
„Připravit těch třináct sekcí, které závodníci musí absolvovat, sice dalo hodně práce, ale pokud vím, tak sportovní komisař i závodníci sekce velmi chválí,“ uvedl včera přímo na místě ředitel závodu František Špale. Na rozdíl od jiných závodů se tady jezdilo doslova opravdu jen po skalách.
“Tady je to nádherné, všichni si užíváme asi hlavně ty velké kameny,“ potvrdil jeden z nejstarších závodníků dvaatřicetiletý Tomáš Zedek z Mostu. „Navíc to opravdu není nebezpečné. Zkrátka, kdo udělá chybu, ten prostě prohraje.“ Sám už se biketrialu věnuje dvacet let a kromě tříleté přestávky se závodů zůčastňuje každoročně.

Více v pondělním (14. května) vydání Českokrumlovského deníku.