Akce je tematicky propojená s právě probíhající olympiádou a koná se v rámci projektu Olympijský park Rio-Lipno a Jižní Čechy olympijské. Pořádá ji Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov.

Připraven je karnevalový průvod městem, který začíná v 19:30 na náměstí, a po něm od 20:00 až do půlnoci následuje program s hudbou, tancem a kulinářskými specialitami v Pivovarské zahradě. Vystoupí latino kapela Carisma, taneční soubor Tradición a skupina Tam Tam Batucada, která se představí v bubenické show.
Celým večerem bude provázet temperamentní, energií nabitá hudba v latinskoamerickém stylu v podání kapely Carisma. Vynikající hudebníci a zpěvačky z Latinské Ameriky představí bohatý repertoár, zazní známé a populární latino skladby jak v tradičním provedení, tak i s příměsí moderních stylů.

K večeru v latinskoamerickém stylu neodmyslitelně patří i tanec. Skupina Tradición předvede oblíbené tance, např. kubánskou salsu, brazilskou sambu, argentinské tango nebo tanec merengue původem z Dominikánské republiky.

Součástí večera bude rovněž strhující bubenická show orchestru Tam Tam Batucada, doplněná tanečními čísly.

Brazilský večer nabídne kromě hudby a tance i tamní kulinářské speciality: brazilské národní jídlo feijoada – dušené hovězí a vepřové maso s černými fazolemi a pikantní klobáskou, hovězí grilovaný pupek, brazilské kuře supreme s kukuřičkou a další dobroty.