Bude mít Brloh kamerový systém? To bude muset starosta Libor Lev nejprve prosadit u zastupitelů obce. Pokud mu na návrh kývnou, stane se Brloh první vesnicí na Českokrumlovku, která bude využívat takovouto moderní technologii.

„Osobně jsem si začal budovat kamerový systém doma, protože mám hospodářství. Není to tak strašlivě nákladné. Ve finále to může být dokonce velice ekonomické,“ řekl Lev.

„Já v Brloze už pár týdnů nebydlím, ale umístil bych je hlavně ke škole. Ostatně, myslím si, že by dnes všechny školy měly mít svůj kamerový systém,“ myslí si například student Jan Jiroušek. Nabízí se také možnost, pokud obec opravdu kamery pořídí, že lidé budou moci dění v Brloze pozorovat i přes internet. Kamery pak nabydou i reklamní charakter.

Mají význam?

Je jen otázkou času, kdy o kamery projeví zájem také ostatní obce na Českokrumlovsku. Jejich obyvatelé se „očí“ kamer převážně nebojí, přesto někteří pochybují, zda mají na vesnicích vůbec nějaký význam.

„Ve velkých městech je to fajn, určitě mi nevadí. Na vesnici jsou kamery ale trošku moc. Například Holubov podle mě něco takového nepotřebuje. Žádná zvýšená kriminalita zde není,“ míní například Jiří Harvalík z Holubova.