Fotbalový krajský přebor – FC Mariner Bavorovice – FK Slavoj Český Krumlov 2:1 (0:1)

V domácím dresu měl původně nastoupit bývalý hráč Slavoje Strachota, ale z osobních důvodů nakonec nehrál.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté. Weinhard pálil z boku mimo. Další závar po rohovém kopu ukončil střelou vedle Boháč. Po Flöringově finální přihrávce mezi obránce, prokázal Zvěřina klid a bombou pod břevno otevřel skóre utkání na 0:1.

Po přestávce se přece jenom domácí fotbalisté probudili. Překvapením ovšem bylo, že více ze hry měli najednou hráči Marineru. Ti ovládli střed hřiště Třeštíkem a Fojtíkem. V útoku byl velice nebezpečný kanonýr Vokurka, ale i Melichar. Hosté se začali soustřeďovat na protesty vůči rozhodčímu, ale hádali se i mezi sebou. Ztratili koncentrovanost, a to se jim krutě vyplatilo. I díky tomu se začalo jiskřit od kopaček a rozhodčí Hodánek měl plnou píšťalu práce. V 57. minutě se ocitl bavorovický Melichar po akci Babky příliš blízko brankáře Šillera, leč ten s vypětím všech sil jeho šanci zneškodnil. Ovšem čtvrt hodiny před koncem utkání, po předchozí strkanici, zužitkoval trestuhodně volný zkušený hlavičkář domácích David Novák rohový kop Třeštíka a srovnal skóre. Hosté sice ještě předtím v nepřehledné situaci urgovali faul na brankáře, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Klid do duší domácích mohl vnést Fojtík, ale šanci z malého vápna, kterou mu na stříbrném táce předložil neúnavný Vokurka, poslal do nebes. Po chybě Litvana vyřkl ortel nad českokrumlovským týmem v 83. minutě agilní Melichar do prázdné branky po vyšachování celé obrany. Několik dalších tutovek ještě stačil zneškodnit brankář Šiller.

Fakta z utkání

Branky: 74. Novák, 83. Melichar – 23. Zvěřina, žluté karty 2:3, hlavním rozhodčím duelu byl sudí Hodánek, na čarách mu asistovali Hoch starší a Dunovský, utkání sledovalo 80 diváků.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Šiller – Litvan, M. Svoboda, Benc, Zatloukal – Boháč, Klivanda, Flöring, O. Svoboda (46. Špát) – Zvěřina, Weinhard (46. Čábela).

V sobotu přivítá Slavoj Český Krumlov na svém hřišti už od 15 hodin šesté Dražice.

Pohled z lavičky

Asistent hlaního trenéra Zdeněk Šváb mladší: „V první půli nám vycházelo všechno tak, jak mělo. Bohužel jsme opět neproměňovali plno šancí. Kdybychom vedli v polovině utkání o dva a více gólů, mohlo všechno dopadnout zcela jinak. Druhý poločas byl pro nás tragický. Mužstvo na třetím místě krajského přeboru nesmí předvádět takový fotbal! Starší hráči nepodrželi mladíky a už jsme se vezli. Tým podal hrozný výkon. Radost jsme měli akorát z toho, že se po zranění vrátil na lavičku Lukáš Vacek.“

Jan Petřík, Pavel Kacerovský