Počasí prodávajícím dobrovolníkům moc nepřálo, po obědě se přihnala černá mračna, z nichž padal déšť a sílící studený vítr jarmarečníkům tepla také nepřidal. Snášeli to ale statečně.

Velešínští mohli ale také nakupovat rozmanité výrobky. A to vlastnoruční výtvory dětí i dospělých. K mání byly keramické svícny, lampičky a všelijaké ozdoby, aranžmá z přírodních materiálů, svíčky a mnoho dalšího. Výtěžek z charitativního trhu tentokrát půjde na potřeby tamního domu s pečovatelskou službou.

Kdo se chtěl alespoň na chvíli schovat před venkovní slotou, mohl zavítat do Baru Jakub, kde od 14 hodin bylo k vidění představení s loutkami Pohádka o perníkové chaloupce v podání Teátru Rajdo. A od 16 hodin tu stejné divadlo sehrálo další loutkové představení, western pro děti i dospělé Promisstown. I odtud šel výtěžek do kasy charitativního trhu.

Adventní odpoledne bronzové neděle vyvrcholilo zpíváním u vánočního stromu, kde všechny vedl Chrámový sbor Velešín za doprovodu dechového orchestru. A během tohoto setkání se konečně rozzářil vánoční strom u radnice na náměstí.