Koho by nelákalo sjet si na čtyřkolce a pořádně vyzkoušet, co sympatické vozítko, současný hit ve světě motorismu, umí.
Jenomže někteří motoristé neznají míru. Se čtyřkolkou se prohánějí po soukromých pozemcích, po polích, loukách a v lesích.
To se pochopitelně jejich majitelům a správcům vůbec nelíbí. Zastupitelé proto na svém posledním zasedání pověřili radu města, aby se pohybem čtyřkolek mimo místní komunikace začala vážně zabývat.
„V první řadě je to o ukázněnosti řidičů, kteří jezdí všude, kde se dá, i nedá,“ konstatoval včera Miroslav Trs z kaplického městského odboru dopravy.
„Majitelé účelových komunikací a pozemků si stěžují, že po nich jezdí čtyřkolky bez jejich souhlasu, ale řidiči čtyřkolek také nedodržují pravidla silničního provozu. Při řešení tohoto novodobého problému je třeba koordinovaného postupu státní i městské policie a měst i obcí. Vyvíjíme tlaky na policii a jednáme s jejím okresním ředitelstvím, aby policie obecně zvýšila kontroly řidičů, protože i starostové okolních obcí se dožadují například častějšího měření rychlosti. Policie se nám snaží vycházet vstříc v rámci svých možností, ale naráží to na početní podstav policistů,“ vysvětlil.
Špatné zkušenosti se čtyřkolkami mají i na Malontsku.

Více v pátečním (15. června) vydání Českokrumlovského deníku.