Český Krumlov se totiž podruhé stane centrem benefičního Bohemian Gran Fondo, který doprovodí i Bohemian Run Fondo – program pro běžce.

Závod, který není závodem v pravém slova smyslu, bude od rána startovat postupně 
v několika časech a tak, kdo se bude v té době pohybovat Českým Krumlovem, nechť počítá s tím, že na chvíli, než závodníci opustí Krumlov, bude 
v některých místech omezen provoz.

Samotného historického centra Českého Krumlova se to netýká. Střediskem a zázemím závodu bude parkoviště pod poštou, odkud budou závodníci vyjíždět.

„Omezení bude jenom krátké," ujistil velitel českokrumlovských městských strážníků Jan Šítal. Starty budou v osm, 10.15, 12 a 13 hodin. „V osm se vyjíždí na tu nejdelší trasu. V té době si myslím, že celkem žádný provoz nebude," míní Jan Šítal. „Chvilku tady bude omezený provoz na výjezdu z města směrem na Kaplici a Přídolí. Kolem 10.15 a 12 hodin na křižovatce u kina a všech dalších křižovatkách směrem nahoru na Kleť. A ve 13 hodin startuje ta nejkratší trasa, takže chvilkové omezení bude opět na křižovatce u kina a nájezdu na hlavní silnici směrem ke Kájovu. Jinak se akce bude odehrávat za normálního provozu. Po celé trase budou pořadatelé a městská i státní policie regulovat provoz ve městě i s jejich pomocí," přiblížil Jan Šítal.

Sportem ku zdraví

Akce se koná na podporu klinického onkologického výzkumného programu Projekt 35 zabývajícího se problematikou léčby karcinomu prsu u žen mladších 35 let. On-line je možné se přihlásit už jen dnes do 21 hodin.

Více čtěte ve čtvrtečním vydání Českokrumlovského deníku.