Sobota 1.6.
Srnín: Pohádkový les
Od 14 hodin, start na hřišti, cesta „Pohádkovým lesem se stanovišti pro děti  s pohádkovými postavami, celé odpoledne se děti mohou svézt na koni nebo si zadovádět ve skákacím hradu. Na závěr se budou opékat špekáčky.

Černá v Pošumaví: Zábava pod lanovým centrem
0d 14 hodin na pláži pod Lanovým centrem a u Oázy čeká na děti spousta zábavy – vodní záchranáři, aktivity v lanovém centru, dále hasiči, střelba vzduchovkou, zorbing. Od 17 hodin kácení májky na Hasičárně, k tanci a poslechu zahraje kapela Duo návraty.
Lipno nad Vltavou: Ujíždíme na Legu 
Sportovní aréna Lipno od 10 do 18 hodin – akce „Ujíždíme na Legu". Z kostek lega zde budou postaveny legomodely hradů a zámků, technické stroje, vláčkodráha, sochy a připraven bude i hrací a filmový koutek.

Vyšší Brod: Sportovní hry
Na fotbalovém hřišti, ve znamení sportovních her.

Holubov: Den se skauty
Společně se skauty dětský den u holubovského rybníka od 14 hodin, soutěže, balíčky se sladkostmi a opékání buřtíků.

Omlenice: S Českým červeným křížem
Od 15 hodin na fotbalovém hřišti, společně s ČČK –  odpoledne plné soutěží a prevence úrazů, pohádkový les, sladké odměny a opékání vuřtů.

Loučovice: Velká cesta pohádkovým lesem
Od 13.15 hodin „Velká cesta pohádkovým lesem", sraz u kapličky, 40 stanovišť, plnění úkolů a za ně sladká odměna, ukončení v parku u vily, kde se děti setkají s postavičkami z večerníčků, připravena bude trampolína a od 16 hodin zahrají dětské kapely.
Kaplice : Dacia Duster Tour 2013 Od 13.30 hodin „Dětská pirátská stezka z Městského parku na Blanskou kotlinu a tam od 14 hodin bohatý program pro malé i velké. Doprovodný program: vrtulníkové vyhlídkové lety za dumpingové ceny, hudební kapela, vystoupení tanečních kroužků, dětská elektrovozítka, veteráni, hasiči, atd.
Horní Planá: Odpoledne her
Od 14 hodin v parku na náměstí – zábavné odpoledne plné her, ňaminek, soutěží a divadelní pohádka.
Velešín: Na fotbalovém hřišti
Na fotbalovém hřišti FC Velešín od 13 hodin. Ukázky kynologického klubu, aerobiku, taekwon-do. Soutěžní disciplíny pro děti, nafukovací atrakce.
Kájov: Cesta pohádkovým lesem 
Start a cíl u hasičárny v Kájově od 13 do 14 hodin,  skákací hrad atd.
Český Krumlov: V plaveckém bazénu
Areál plaveckého bazénu. V bazénu a travnatá plocha vpravo od vchodu do bazénu (za plotem), od 13 do 16 hodin (v 15.30 hodin poslední vstup do bazénu), hry a soutěže pro děti na suchu i ve vodě – každé dítě plní různé úkoly, za které dostává razítko, po splnění všech úkolů čeká pro každého malý dárek, všechny věkové kategorie od 6 měsíců do 15 let.
Český Krumlov: S volejbalovým oddílem 
VSK Č. Krumlov pořádá sportovně – zábavné odpoledne pro školáky i předškoláky od 13 do 17 hodin na volejbalových kurtech na Chvalšinské ulici (za letním kinem). Program: živá hudba, sportovní a dovednostní soutěže, stavění hradů, vstup zdarma.

Neděle 2.6.
Český Krumlov: Dětský den s domem dětí a mládeže
Dětský den od 9.30 do 13 hodin.
1. trasa pro děti do 10 let: V městském parku povede cesta pohádkovým parkem. Děti se mohou těšit na pohádková stanoviště, kde budou plnit zábavné úkoly. Doprovodný program: v 11 hodin dětské divadlo Táta a máma zahraje pohádku „Čarodějnice Josefína", vystoupí hudební seskupení Hanča a Lucka, vystoupí romské děti a vybrané kroužky DDM, jízda na poníkovi a koni, zvířecí koutek, atrakce pro děti.
2. trasa pro děti a mládež od 10 let: Krumlovské putování  startuje na dvou místech – na dopravním hřišti u DDM a u rybníka na Horní Bráně.
Při putování městem jsou pro větší děti připraveny úkoly sportovně adrenalinové i vědomostní.
Putovní zastavení jsou:
l u DDM – ukázky práce s policejním psem, prohlídka policejního auta a motorky, střelba
l Krumlovské putování – návštěva Zemské výstavy v Židovské synagoze, vědomostní kvíz z historie a památek města
l u rybníka na Horní Bráně – aquazorbing, slalom na raftech a mořském kajaku, záchranářské desatero ukázky výcviku záchranných psů, ukázky záchranného sportu
l u Městského divadla – zábavný koutek pro velké děti , deskové hry
CÍL: Adrenalinová jízda lanovkou přes řeku k Pivovarským zahradám.
Podmínkou je účast na všech stanovištích Krumlovského putování. Vstupné zdarma!
Chvalšiny: S Koumákem a pionýry
Pionýrská skupina a Občanské sdružení Koumák Chvalšiny zvou na „Pohádkovou cestu lesem, začátek na hřišti u sídliště od 14 do 15 hodin. V cíli možnost upečení špekáčku.

Sobota 8.6.
Lipno nad Vltavou: Lipno dětem
Lipno dětem aneb den s integrovaným záchranným systémem v Active Parku Lipno od 10 hodin, těšit se můžete na ukázky a zásahy profesionálů, na prohlídku techniky policie, hasičů, záchranné, horské a vodní služby, uvidíte slaňování a záchranu zraněného pomocí vrtulníku ze Stezky korunami stromů, vyprošťování.


Sobota 15.6.
Zubčice: Cesta kolem světa
Zábavná a poučná akce o různých kontinentech a zemích, charakteristických rysech, obyvatelích, sraz ve 14 hodin u místního obchodu