Obec opět navštívili lidé z celého regionu.

„Přijel jsem z Českého Krumlova. Do Vyššího Brodu jezdím na pouť každý rok, protože tu mám kamarády. Letos je ale poměrně zima, což je škoda. Chuť na pivo nám to ale určitě nevezme,“ usmál se jeden z návštěvníků Jan Toman, který nezapomněl koupit manželce perníkové srdce. „Aby věděla, že ji mám pořád rád. No, sice to ví, ale radost určitě udělá.“

Počasí, které se tvářilo nepřívětivě hlavně dopoledne, bylo jediným zádrhelem, jinak všechno šlapalo výborně. Problémy žádné nebyly.

„Zrovna před hodinou jsem mluvil se strážníky a ti potvrdili, že se tu nic nestalo. Myslím, že celá pouť dopadla dobře,“ řekl včera odpoledne starosta obce Milan Zálešák. „Počasí nám to sice trošku zkazilo, ale nedá se říct, že by bylo úplně nejhorší,“ dodal.

Žádná nuda

Procházení stánků nebylo nudné ani pro nejmenší návštěvníky. Na ty totiž čekalo hned několik atrakcí. Co se týče originality, tak úspěch slavil hlavně starodávný kolotoč poháněný lidskou silou nebo bojová aréna kousek vedle.

„Porazil jsem hned dva kluky. A to ten jeden byl o hlavu větší než já,“ chlubil se malý Petřík Fiala. „Srandovní byl ten pán s velkými vousy, co nám dělal rozhodčího,“ dodal.

„Je legrační, jak to ty děti berou vážně. Řekla bych, že čím menší, tím akčnější,“ poznamenala přihlížející žena. „Au, až bych se jich sama bála. Třeba nám tady rostou nové akční hvězdy,“ pobavila lidi kolem sebe.