„Občané Českého Krumlova si mohou cestovní doklady vyřídit v Městském úřadě Český Krumlov v Kaplické ulici na odboru vnitřních věcí na přepážce evidence obyvatel,“ upřesnila včera mluvčí radnice Jitka Augustinová. Úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od 7.30 do 11 a od 12 do 17 hodin. V pátek od 7.30 do 12 hodin. V úterý a ve čtvrtek pouze ráno mezi 7.30 a 8.30 hodinami.

O vydání cestovního pasu může podle mluvčí občan požádat u příslušného úřadu podle místa svého trvalého pobytu, anebo na zastupitelském úřadě v zahraničí. Vyhotovený cestovní doklad je nutné převzít v místě podání žádosti.

Výjimkou je cestovní pas vyhotovený do 15 dnů, o ten lze požádat i mimo místo trvalého pobytu. Za zapsání dítěte do cestovního pasu rodičů do 10 let věku dítěte, je stanoven správní poplatek ve výši 50 korun za jeden zápis, občan vyplní žádost, předloží rodný list dítěte a cestovní pas.

Za vydání cestovního pasu se strojově čitelnými údaji, s nosičem dat s biometrickými údaji a s dobou platnosti pět let, vydávaný dětem do věku 15 let, je stanoven správní poplatek ve výši 100 korun a žadatel nepředkládá fotografie.