Kompostéry dostaly dvě kaplické základní školy, aby lépe hospodařily s odpady. V závěru týdne jim je předali zástupci Hnutí Duha.

„Kompostéry jsme dětem předali v rámci našeho projektu, který finančně podpořil Jihočeský kraj,“ uvedla Růžena Šandová z Hnutí Duha České Budějovice. „V rámci projektu budeme spolupracovat se základními školami ohledně využití bioodpadu. Chceme totiž, aby děti věděly, že bioodpad nepatří do směsného odpadu, a také, aby na vlastní oči viděly, jak kompost vzniká a jak se dá využít,“ řekla a dodala, že navíc si tak žáci vyzkoušejí kompostér, který byl vyroben ze separovaného plastu, který dost možná sami sesbírali.

Školáci třídí

Kompostéry zatím obdržely dvě školy, a sice ZŠ Školní a Praktická škola Omlenická.

„Z darovaného kompostéru máme radost. Dnes už ho děti začínají plnit při pracovním vyučování na zahradě pod vedením paní učitelky Zdeňky Hudecké,“ řekla včera ředitelka Základní a Praktické školy Omlenická Ludmila Šímová.

Děti budou pod vedením pedagogů postupně v areálu školy vytvářet ekozahradu. Škola na tento záměr žádala o grant, ale zatím neuspěla. „Do zahrady děti postupně umístí vyrobená zvířátka, vytvoří záhony bylinek a rozmanitých rostlin, vznikne tam koutek na učení a vše doplní i dětmi vyrobené totemy,“ řekla Ludmila Šímová.

Více si přečtěte v úterním (13. května) Českokrumlovském deníku.