Už za dva týdny vejde v platnost nová městská vyhláška Kaplice, která bude omezovat jejich působení nejenom v katastru samotného města.
„Město tak učiní další pokus, jak vytlačit tyto ženy od silnice někam jinam,“ řekl starosta Ferdinand Jiskra. „Vstoupili jsme do jednání i se starosty jiných obcí, jako jsou Střítež, Omlenice, Bujanov, Dolní Dvořiště. Jejich zastupitelstva už stejnou vyhlášku odsouhlasila. Naši zastupitelé ji schválí jako poslední, a sice 4. června na svém zasedání,“ dodal starosta.
Právě díky jednotnému postupu příhraničních obcí začne být zřejmě prostitutkám vyzývavě mávajícím na řidiče kolem silnice E55 ouvej. Spoře oděné ženy lemující vozovky k česko–rakouské hranici nejenom pohoršují obyvatele z okolí a posádky projíždějících vozů, v nichž rodiče často nevědí, jak mají svým dítkám podivné počínání žen kolem silnice vysvětlit, ale také ohrožují bezpečnost silničního provozu, který je právě na této silnici mimořádně velký. Kromě toho jsou lesní porosty kolem zamořeny nevábným nepořádkem.
„Vyhláška už je odsouhlasena i krajským právním a legislativním odborem,“ ujistil tajemník Městského úřadu Kaplice Václav Malík.
Vyhláška zakazuje nabízet a poskytovat sexuální služby na všech veřejných prostranstvích. Tedy kromě náměstí a ulic i v parku, v místech s veřejnou zelení, na návsích, zastávkách autobusů.