Jediné volnější a větší plochy se otevírají v Domoradicích nebo směrem na Vyšný. Domoradická průmyslová zóna, tedy Tovární ulice, má své vyprofilování jasné. Série změn startuje v současné době už i od domoradického kruhového objezdu směrem na jih.

Brzy se tu otevře první supermarket v Českém Krumlově, Tesco. „Objekt jsme stavěli čtyři měsíce, prodejní plocha je 3000 metrů čtverečních,“ konstatoval včera ředitel obchodu Ladislav Petr.

V současné době se také zpracovává regulační plán pro zónu Domoradice Jih, tedy plochy, kterým se říká Padělky a Matouškovo, směrem na jih za prostorami Služeb města. „Nyní je vše ve fázi, ve které si k regulačnímu plánu budou moci přidat své požadavky i zastupitelé,“ přiblížil aktuální situaci včera starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička. „Domoradice Jih je jedna z lokalit, kde chceme vytvořit podmínky pro individuální bytovou výstavbu, tedy stavbu rodinných domů, a zároveň to také bude první klidová zóna na území města,“ upřesnil starosta záměr regulačního plánu.

Další takovou zónou by měl být Vyšný, přesněji prostory po bývalých kasárnách a přilehlé pozemky.