S doporučeným dopisem a složenkou se vydali ve 13 hodin pracovníci Českokrumlovského deníku na poštu v Českém Krumlově, aby otestovali, kolik tam stráví času.

Čas, jak dlouho trvá odeslání zásilek, ani nemuseli měřit. Na poště se v té době pohybovalo zákazníků poskrovnu, a tak poslání doporučeného dopisu i složenky bylo bleskovou záležitostí trvající jenom několik málo sekund.

O několik dní později ale jeden z našich kolegů už tak spokojený nebyl. „Potřeboval bych, aby dopis došel z Českého Krumlova do Českých Budějovic do zítřejšího dopoledne,“ požadoval. „Leda byste si tam s tím dojel. Zítra tam bude, ale jestli dopoledne, to vám nemůžeme zaručit,“ uvedla slečna u přepážky.
Ovšem lidé jsou vesměs spokojeni. „S poštou nemám nejmenší problém,“ řekl Miroslav Mráz z Č. Krumlova. „V Českém Krumlově jsem ji akorát nemohl najít, takže by to možná chtělo lepší informační systém. K případu, jak někdo schoval ty dopisy, mohu říct jen to, že jde o blázna nebo úchyla a ten se může najít bohužel úplně všude.“

„ Pošta je v pohodě. Nic proti ní nemám,“ sdělil stručně Zdeněk Mráz z Větřní.