„Už máme připravenou kompletní nabídku zájmových činností. Ta je k dispozici na všech základních a mateřských školách,“ upřesnila včera ředitelka českokrumlovského Domu dětí a mládeže Jaroslava Löblová.

Letošní nabídka zahrnuje podle Löblové na osm desítek různých aktivit pro věkové rozpětí od jednoho roku až do nekonečna, protože na výběr mají jak děti, tak i někteří dospělí. Rozdělení aktivit je tradiční, tedy do oblastí jazyků, hudební výchovy, tance, výtvarné výchovy, přírodovědy, sport a dalších klubových činností, ovšem zahrnuje i některé novinky. Těmi budou například kynologie, sportovní střelba, spolupráce s hasiči a další. Činnost zahájí také klub čtenářů, klub olympijské historie nebo aktivity domu dětí ve spolupráci se školami ve Větřní, Kájově a Chvalšinách.

„Různé akce budeme pochopitelně připravovat i o všech prázdninách tak, aby děti měly kde trávit svůj volný čas,“ připomíná ředitelka. Ceny jednotlivých kroužků se pohybují v rozmezí od 250 do 1 200 korun za rok s možností slev za více aktivit a splatností do konce listopadu. Zápisy do zájmových útvarů budou probíhat v Domě dětí a mládeže ve dnech 17. až 20. září od 14 do 17.30 hodin každý den za účasti všech zaměstnanců.

Celý článek si přečtěte v dnešním (pondělí 10. září) vydání Českokrumlovského deníku.