Přemostění údolí mezi sídlišti Mír a Za Nádražím v Českém Krumlově se o další krok posunulo k uskutečnění. Stejně je tomu i v případě nové lávky mezi městským parkem a takzvanou Myší dírou. V obou případech už rada města vybrala vítězné architektonické studie.

 

Bezpečná cesta

„Jiná spojnice než přes kruhový objezd křižovatky U Trojice zatím není, a já už se bojím tudy děti posílat,“ zněl dlouhodobě hlasy mnoha rodičů ze sídliště Mír. Další možností byla cesta poměrně krkolomným sešupem mezi stromy na stráni pod Mírem a vyšlapání protějšího svahu neudržovanou stezkou.
O přemostění údolí mezi Mírem a nádražím se hovoří více než deset let. Jak už jsme několikrát informovali, první studie byla vypracována před několika lety, aby reflektovala na časté negativní ohlasy obyvatel obou sídlišť.

Migrace lidí je v těchto místech silná. Z Míru chodí lidé na vlakové nádraží nebo děti do školy. Opačný směr využívají lidé k nákupům v rozšiřující se obchodní zóně v Domoradicích nebo při cestě do průmyslové zóny.

„Výběrová komise rady města vybrala dvě varianty, zavěšení lávky bez pilířů nebo se dvěma pilíři,“ okomentoval přemostění údolí starosta města Luboš Jedlička. Mostek bude zavěšen s oboustranným ukotvením. Pokud by to neumožňovala skladba podloží, pak přijdou na řadu pilíře.

Lávka je koncipována především jako dvoucestný chodník pro pěší, ale unese i sanitku a policejní vůz.