Hornoplánští recesisté kapely Harvester v sobotu zavítali do Hořic na Šumavě, aby místním lidem předvedli svůj osobitý hudební styl, který si sami nazvali agro rock.

Texty plné legrace, narážek na slavné osobnosti a sebeparodie, syrová muzika se třemi kytarami a dechovou sekcí, která se snad jako jedna z mála může pochlubit, že sem tam falešný tón do hudby může i sedět. To vše se Hořickým líbilo vrchovatě, kapela si tedy mohla užívat hlasité ovace.

„No, v každém případě jsou hustí. Hlavně ten kytarista s tou brutální parukou. Líbí se mi také ten týpek, co mlátí do bong, to je správný maskot,“ řekla Jitka Lukášová, která si zrovna brala oddych od mohutného tancování. „Ten na ty bonga mi připomíná Kocába z Pražského výběru. Už jsem na nich byl v létě v Horní Plané, to byla snad ještě větší sranda,“ dodal její přítel.

„Měli jsme nového saxofonistu, takže jsme byli chvílemi možná v přesile proti tancujícím,“ narážel na stále se rozšiřující počet muzikantů baskytarista Harvesteru Tonda Mydlil. „Hrálo se nám dobře, byli jsme spokojení. Na lidi se dolů z podia raději moc nedívám, protože jsem potom dost nervózní,“ přiznal.
Fanoušci řádili tak statečně, až jeden z nich spadl na podium a vyrazil si zub. Stalo se tak při závěrečné písni Pamela Anderson.

„Ta písnička je o tom, že když přijela Pamela do Horní Plané, tak viděla jezero a byla celá nesvá, že není slané,“ popsal Mydlil jednu ze svých pecek. „Po Pamele nám zůstala vzpomínka – otisky na pláži,“ dodal.