I přes to, že vedoucí mužstvo nejvyšší oblastní soutěže zaskočili beznadějně poslední hosté sympatickým výkonem, domácí vstřelili pět branek a poslali Loučovické domů opět bez bodů.

SK Otava Katovice – FC Vltava 5:0 (2:0)

Lépe vstoupili do utkání domácí, když Krejsa v 6. minutě jen těsně minul Hüttnerovu bránu. Do vedení se Katovičtí dostali v 19. minutě po akci Housky se Šefčíkem. Prvně jmenovaný se trefil do sítě hostů z hranice velkého vápna a otevřel skóre na 1:0. O devět minut později zvýšil z trestného kopu Janus.
O rozruch v obraně domácích se postaral FC Vltava v 56. minutě. Hamburg vyslal uličkou do vápna Hoška, avšak toho srazil domácí Strnad. Akce se poté přesunula do rohu, ze kterého přihrál Koutský zpět do velkého vápna Csavojovi, ten ale minul branku a zahodil největší šanci Loučovických. Z protiútoku byli hosté potrestání opět Houskou, který se střelou k tyči nemýlil – 3:0. V 67. minutě přidal další gól Koblic, jenž se dostal do brankové příležitosti vinou nešťastně odraženého míče od Loudy. Dvacet minut před koncem utkání završil skóre na 5:0 Šefčík.

„Začátek utkání nám celkem vyšel, když jsme dokázali soupeře psychicky rozhodit. Bohužel konečný výsledek je pro nás opět špatný. Kámen úrazu je hlavně ve fyzičce. Přetrénované mužstvo, které celou zimu akorát leželo, teď nestíhá. V týmu máme dobré fotbalisty. Pokud ale půlka z nich na fotbal nemůže a druhé se nechce, nikdy nic neuhrajeme. V současnosti se už připravujeme na další sezonu v I. B třídě,“ zhodnotil realisticky nynější situaci loučovického fotbalu Miloslav Hüttner.

Sestava FC Vltava: Hüttner – Sládek, Louda, Strapáč, Šeda (63. Maceček), Žák, P. Peltán, P. Csavoj, Koutský – Hamburg (76. Šlajs), Hošek (62. Toman).