Kdo se v minulých letech rád zastavil u skleněné vitríny v podloubí u českokrumlovského náměstí, aby si prohlédl vystavené snímky některého ze členů místního fotoklubu, může své zvyky opět obnovit. Fotoklub Český Krumlov totiž o vánočních svátcích po téměř dvouleté pauze otevřel svou minigalerii v podloubí.

„Tu původní nám jednou vysklil nějaký vandal. A pak se začalo řešit, v čí majetku ta vitrína vlastně je,“ vysvětloval včera člen klubu Ladislav Pouzar z Českého Krumlova, proč o původní vitrínu přišli. Město v souladu se zákonem úmysl odprodat vitrínu vyvěsilo na veřejnou desku. Tak se stalo, že nabídku fotoklubu přebil jiný zájemce a fotoklub, který v podloubí provozoval vitrínu snad třicet let, o svou minigalerii přišel.

„Tak jsme dostali nápad udělat si svou novou minigalerii vedle. Město souhlasilo s tím, že si ale vše vyřídíme a obstaráme sami. Naštěstí nám pomohlo přesvědčit památkáře. Museli jsme se smířit s některými ústupky, ale galerie je hotová,“ dovyprávěl Ladislav Pouzar. Město nakonec fotoklubu na minigalerii poskytlo i grant.

Poslední výstavu ve staré galerii měl Jiří Svoboda, jako první v nové vitríně představuje své fotky Jaroslav Fojtl, který vitrínu vyrobil.

„Vystavujeme také v Městském divadle, ale galerie v podloubí je určená výhradně pro členy klubu. Tam si každý vystavuje to, co on chce. Tyto výstavy jsou měsíční,“ řekl fotograf Ladislav Pouzar. Fotoklub působí v Č. Krumlově už 47 let. Momentálně má 19 členů, kteří nejsou jenom z Č. Krumlova, ale dojíždějí z okruhu zhruba 30 kilometrů.