Podle aktuálních statistických údajů si na Českokrumlovsku k 31. srpnu tohoto roku nevyměnilo řidičské průkazy, ale i občanky ještě 3 238 lidí. Tato povinnost platí pro každého z nás, pokud máme řidičský průkaz vydaný v období od 1. 7. 1964 do 31. 12. 1993 a občanku vydanou do 31. 12. 1998, a to do konce letošního roku. Důvod – požadavek kompatibility s Evropskou unií.

Oproti jiným především velkým městům se kupodivu velké návaly na registru řidičů českokrumlovského odboru dopravy nekonají. Tedy alespoň v současné době ne. Což ale neznamená, že tomu tak v závěru roku nemusí být. „O prázdninách tady fronty bývaly, ale teď je to dobré,“ upřesnil včera vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Hála. Je to možná přechodný stav, ale aktuálně příznivý pro každého zájemce.

„Teď v tuto chvíli tady máme asi osm žadatelů, ale jsme tu u přepážek dvě úřednice, takže to zvládneme brzy,“ potvrdila včera Michaela Rožárová. „Nejhorší jsou středy, to chodívá asi tak sto lidí,“ ale k tomu zároveň dodává, že v Českém Krumlově si zatím na dlouhé čekací doby a fronty nikdo nestěžoval.

Více na stranách dnešního (úterý 11. září) Českokrumlovského deníku.