Halloween je svátek, který se slaví 31. října. Oblíbený je hlavně v anglicky mluvících zemích. Svým vlivem však zasáhl i mnoho jiných zemí po světě. Česká republika není výjimkou, samozřejmě ani Českokrumlovsko.

„Dlabali jsme doma dýni. To mě baví. Moc se mi líbí, jak je rozšklebená. Dělá také strašidelné stíny. Nic jiného o Halloweenu neděláme. S bráchou se možná tak ještě večer strašíme,“ řekla Janička Králová z Českého Krumlova.

Ačkoliv Halloween skončil dnešním východem Slunce, na strašidelné masky obyvatelé Českého Krumlova ještě narazí. V pátek totiž proběhne halloweenský průvod, který pořádá Dům dětí a mládeže Český Krumlov. Děti se mohou těšit na nejrůznější soutěže, například o nejlepší masku. Pokud vyjde počasí, dočká se i žaludek nějakého toho opečeného buřtíku. „Důvod, proč Halloween děláme až v pátek, je jednoduchý. Máme různé aktivity a kroužky, které nemůžeme rušit. Pátek je nejméně naplněný,“ vysvětlila ředitelka Jaroslava Löblová.

Slaví se už dlouho

Halloweenskou akci mají již za sebou děti z Kaplice. V maskách se vyřádily o podzimních prázdninách. „Z toho důvodu již Halloween nějak obšírně dělat nebudeme. Spíš jenom nějaké dotazníčky,“ dodal ředitel Domu dětí a mládeže Kaplice Karel Toncar. Kultovní svátek se rozlezl i po základních školách.

Celý článek čtěte v dnešním (čtvrtek 1. listopadu) vydání Českokrumlovského deníku.