Když se něco dělo, byli sice včas na místě na požární stanici v Domoradicích, tam ale také zůstali, protože se neměli jak dostat k místu zásahu. Profesionální hasiči odjížděli bez nich.

„Koncem předloňského roku jsme museli dopravní auto dobrovolných hasičů zrušit, protože bylo zastaralé," vysvětlil Pavel Rožboud, ředitel českokrumlovského územního odboru Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. „Pak celý rok neměli s čím jezdit k zásahům. Mohli jezdit jenom s velkou cisternou, ale když vypukl požár, vyjeli s cisternou profesionální hasiči. Takže se skutečně dvakrát stalo, že při požárech dobrovolní hasiči zůstali v hasičárně."

Nyní však hasiči dostali úplně nový dopravní automobil Fiat Iveco. Slouží především k přepravě osob, uveze devět lidí a ještě se tam vejde základní vybavení včetně stříkačky a požárního materiálu potřebných k zásahu.

„Také je možné připojit za auto přívěs," podotkl Pavel Rožboud.

Jednotka dobrovolných hasičů působí pouze na území Krumlova, i když v případě mimořádných událostí, jako jsou povodně, prořezávání stromů a velké požáry, pomáhá i jinde. Nejezdí však k dopravním nehodám. „Je to jednotka správných chlapů. Jsem rád, že se auto podařilo pořídit," řekl starosta Krumlova Dalibor Carda. Na nákup auta přispělo město i Jihočeský kraj.