A pochvalovali si, jak je teplo, dokonce možná až moc. Ve městě se totiž konal tradiční, již XI. Mezinárodní veřejný závod v ploutvovém plavání o putovní pohár starosty města Český Krumlov nazvaný Krumlovský Hastrman.

Polovinu ze 1600metrové trasy se odvážlivci v neoprénech prodírali proti proudu. A mezi plavci jako vždy nechyběl ani šéf českokrumlovské Vodní záchranné služby Milan Bukáček.

„Dneska to bylo v pohodě, bylo mi při plavání horko," podělil se o své pocity. Mám dokonce žízeň, občas jsem se při plavání schválně i napil."
Členové vodní záchranné služby se snaží plavat celou zimu. „Řeka nezamrzla, tak jsme mohli plavat i v lednu a únoru.Takže když přijde takovéto počasí, připadá člověku, že je mu teplo. Dneska se tu v řece doslova bahníme."

Milan Bukáček a další záchranáři se v zimě otužují v rámci kurzů vodní záchranné služby, i sami. Potápí se pod led a v rámci možností si jdou jednou či dvakrát týdně zaplavat do Vltavy.

„Jenom mě mrzí, že účast závodníků v Krumlovském Hastrmanu klesá. Je to závod pro tvrdé lidi," říká Milan Bukáček. „Navíc letos chybí Rakušané, kteří nepřijeli. Lidé mají zřejmě moc jiných lákavějších nabídek. Sem jezdí ti, co se snaží držet si kondici celý rok."

Nejpočetnější účast měli krumlovští záchranáři, a řada z nich ještě nemohla soutěžit, protože na nich ležely pořadatelské úkoly.
Závod vyhrál Filip Toul z Pedagogické fakulty v Č. Budějovicích, druhý byl českokrumlovský záchranář Jaromír Berounský a ve své kategorii nad 40 let zvítězil.