Pálící sluneční paprsky donutily o víkendu mnoho lidí k první návštěvě koupališť, rybníků nebo řek. Svěží voda se stala neodolatelným lákadlem.

„V sobotu jsem jela na Lipno. Doma už mě to nebavilo, děsné dusno. Letos to bylo poprvé, co jsem se vydala k vodě. Je to krásné, když se člověk může v tak teplém počasí cachtat,“ řekla například studentka Lída Kadlecová z Českých Budějovic.

Ne všichni se už cítili na venkovní koupání, ale rádi si nechali na břehu od slunce hladit pokožku, aby pomalu změnili její barvu do bronzova.
„Musí se nechat, že jsem dost líná a raději se pěkně vyvalím doma na balkoně. Bohužel ale není účinek takový, jaký bych si představovala. Vzala jsem tedy děti k vodě a nechala slunce pracovat na mé nové image,“ smála se Magda Horáková z Českého Krumlova, která patřila k těm, kdo se v sobotu vydali do Černé v Pošumaví.

Lidé vyhledávali mimo jiné i pláž v Horní Plané. „Počet rekreantů je sice s hlavní sezonou v červenci a srpnu neporovnatelný, ale už se koupají,“ potvrdil starosta Jiří Hůlka.

Například ve Větřní si ale lidé na venkovní vodní radovánky budou muset ještě počkat. Koupaliště bude otevřeno nejdříve 16. června.