„Je to tady nejhorší ze všech sídlišť. Malé děti nemají vhodné hřišťátko, ty větší pak plac a branky, kde by mohly nerušeně kopat,“ shodují se námi oslovené matky dětí na plešiveckém sídlišti.
Podle starosty ale na sídlišti plocha pro sportování existuje. „ Je to hřiště u základní školy. Požádali jsme o grant z rozpočtu ministerstva, abychom zde dobudovali víceúčelového sportoviště zhruba za osm milionů korun,“ vysvětluje Luboš Jedlička aktuální stav.
Pro malé děti město chce vybudovat podobné hřiště jako je v Hradební ulici nebo vloni otevřené na Míru. „Požádali jsme o projekt oranžového hřiště, ale neuspěli jsme. Nerezignujeme, ale musíme postupovat tak, že nám na to někdo dá rozhodující část peněz a město přidá ten spolupodíl,“ naznačuje a dodává, že takové hřiště přijde na víc než milion korun.
Sportovní hřiště u školy můžou dopoledne využívat její žáci, odpoledne ty samé děti, které na Plešivci bydlí. Otázkou je však také získání stavebního povolení na dobudování. Známé jsou totiž letité stížnosti lidí v sousedství na impulsní hluk. „To by mohla vyřešit protihluková stěna, která přijde jako lacinější než nové hřiště,“ uzavřel starosta Jedlička.