Centrum

Vítězným návrhem lávky v centru Českého Krumlova je stavba v kombinaci dřeva a kamene stylizovaná tak, aby se blížila historickému profilu města a například i stylu stavby Lazebnického mostu. Dalším krokem bude později navazující přemostění z Myší díry přes vracející se tok Vltavy k fortně u Pivovarských zahrad.

„Slibujeme si od toho ulehčení a zkrácení cesty jak pro občany, tak turisty, skrze centrum města,“ přiblížil starosta Luboš Jedlička. Odlehčení by měl pocítit i Latrán během turistické sezony.

Lávka u parku bude připravena v souladu s protipovodňovými opatřeními nad stoletou vodou. Přesně před rokem měli možnost navrhnout přemostění uprostřed města také studenti architektury v rámci soutěže Xella. „Soutěží jsme tehdy chtěli ukázat, že tyto možnosti jsou reálné. Rok se s rokem sešel a jak je vidět, ono to opravdu lze,“ dodal starosta Českého Krumlova.

„Jsme teprve na začátku prací na projektové dokumentaci, takže kolik to bude stát, to se zatím opravdu nedá říci,“ přiblížil finanční stránku obou projektů vedoucí odboru investic Lumír Luštický.