Zatím se shodli především na tom, že tak začalo nové kolo vyjednávání a že se zatím definitivně nedohodli.

S nepříliš radostnou informací přišel Jindřich Florián (ČSSD): „Zatím jsme jednali 
s takzvanou Krumlovskou devítkou (podstatná část bývalé koalice), která nás ale postavila před hotovou věc. Chtějí mít čtyři místa v sedmičlenné radě města. A nám přijde mírně řečeno úsměvné, aby devět zastupitelů z celkového počtu dvaceti tří mělo většinu v radě. Jsme přesvědčeni o tom, že to má své důvody pravděpodobně ve snaze udržet si kontrolu nad chodem dceřiných společností města."

Jak Jindřich Florián doplnil, kandidátem ČSSD na starostu je stále Dalibor Carda, nicméně tato strana není ochotna se účastnit řízení města ve chvíli, kdy do tohoto řízení nebude moci promlouvat. Menšinové zastoupení v městské radě je tedy pro tuto stranu nepřijatelné.

„Pokud bude v radě soudržná skupina čtyř radních dohromady, pak ti další tři jsou tam zbyteční," okomentoval prozatímní výsledek jednání Jindřich Florián. Není tedy vyloučeno, že pokud by se taková nabídka nezměnila, odešla by ČSSD do opozice. Nicméně opakované pokusy o další dohody Jindřich Florián nevyloučil.
Jednání pokračují dále. Krumlovská devítka (KDU-ČSL, SN Město pro všechny, TOP 09 a Nezávislí a Zelení) už na začátku tohoto týdne deklarovala, že budou jednat i s ODS a ANO 2011.

Situaci potvrdil včera i Josef Hermann (KDU-ČSL) za Krumlovskou devítku.
„Nabídka dvou míst v radě a k tomu dalšího místo případně pro ANO nebo ODS se sociálním demokratům nelíbila. Nechtějí, aby měla Krumlovská devítka čtyři lidi v radě města. Přišli s modelem nejširší koalice bez KSČM, tří radních pro sociální demokraty a jen dvou pro nás," naznačil další pohled do situace včera Josef Hermann. Také on připustil, že jednání nejsou uzavřena, v době přípravy tohoto článku čekala devítku ještě další jednání s ODS a ANO 2011. Faktem ale je, že ani tato část politického spektra města nechce příliš slevovat.

Podle předsedy krumlovské ODS Zbyňka Tomana nabídka od Krumlovské devítky už pro ODS na jednacím stole přistála. „Těžko si dovedeme představit dávat dohromady koalici bez vítěze voleb, tedy bez ČSSD. Také programově s devítkou nejsme úplně ve shodě," dodal k aktuální situaci Zbyněk Toman s tím, že se volební program ODS shoduje hlavně s ČSSD a ANO. Akorát v tomto spojení by neměly tyto strany dostatek mandátů k většinové koalici.

„Rozhodně nechceme rozprodávat Rozvojový fond ani ho ničit, jak nám bývá někdy vkládáno," doplnil včera Zbyněk Toman.

A co na situaci říká poslední z hlavních hráčů?
„Nápad, jak z toho ven, mám, ale zatím ho říkat pochopitelně nebudu," konstatoval před jednáním Jan Novák, předseda ANO 2011 v Českém Krumlově a dodal: „Na jednání připraveni jsme. Celou situaci v Českém Krumlově chápu jako určitý střet mezi konzervatismem a snahou některé věci změnit. A nejsem sám, kdo to takto vidí."