Až o pět kamer bude nejspíš rozšířen dosavadní kamerový systém, který městys instaloval relativně nedávno. „Dvě kamery budou hlídat školu, protože se nachází v poměrně okrajové části. Stahují se nám tam také různé existence, díky nimž jsme měli obavy, že by se mohlo něco přihodit. Zaznamenali jsme i pokusy o vniknutí do samotné budovy,“ řekl včera starosta Křemže Josef Troup.

O dalších třech kamerách městys zatím pouze uvažuje. Lidé totiž kamerový systém přijali pozitivně a mnozí si jeho rozšíření přejí. „Byl jsem překvapen, že se nám ozvala celá řada lidí, kteří by chtěli, aby se systém rozšířil i na jiné oblasti. Měli jsme přitom samozřejmě obavy, jak to občané budou vnímat,“ dodal starosta.

Kamery se tedy osvědčily. Nejkritičtější místa jsou zatím relativně v klidu. Nějaký větší problém zaznamenán nebyl. Někdo se sice může obávat, zda ho nemohou pozorovat přes internet lidé až z druhého konce světa, ale přístup k záznamu mají pouze vybrané osoby. Sledování přes internet starosta razantně odmítá.

Podrobnosti hledejte v Českokrumlovském deníku dnes, v úterý 11. září.