Za velice úspěšnou považuje letošní sezonu správa Kláštera Zlatá Koruna. Není se ani čemu divit, když se zvedla návštěvnost památky až o 20 procent. To už je slušný důvod k dobrému pocitu.

„Klášter Zlatá Koruna prodělal v minulosti období rekonstrukcí, které byly před časem završeny. Nyní jsme v období, kdy dáváme veřejnosti najevo, že v blízkosti Českého Krumlova je unikátní památka světového významu. Máme radost, že náš vzkaz veřejnosti nevyšel naprázdno,“ říká správce kláštera Zdeněk Troup.

Nejen Český Krumlov

Správci památek poukazují na fakt, že si turisté začínají pomalu, ale jistě všímat, že Českokrumlovsko nabízí kromě hlavního města i několik dalších skvostů. Pocítili to již například na Kuklově, nyní i ve Zlaté Koruně. „Jsem za to rád. V klášteře přibude každý rok něco nového. Člověk tam může přijít stokrát a stejně objeví něco nového,“ zmínil starosta obce Milan Štindl.

Návštěvnosti dost pomáhá bohatá kulturní sezona. Svůj lví podíl má hlavně Královský hudební festival. Faktem ale je, že klášter je jednou z nejstarších památek na Českokrumlovsku.

Více se dozvíte v pátečním (19. října) vydání Českokrumlovského deníku.