Slova koled najdete v příloze Českokrumlovského deníku nazvané Infotip. Tak si je nezapomeňte vyjmout. A zapojte sebe i své děti do soutěží v rámci akce Česko zpívá koledy (viz níže).

Advent klepe na dveře a spolu s ním  také deníkovská akce Česko zpívá koledy!
Proto si vtiskněte do paměti čísla 11.12.13!  To je  datum, kdy v celé České republice budou lidé společně zpívat dobře známé koledy Nesem Vám noviny,   Narodil se Kristus Pán,         Půjdem spolu do Betléma,         Štědrej večer nastal a Pásli ovce Valaši.
Na Českokrumlovsku budou koledy znít v Českém Krumlově, Loučovicích, Rožmitále na Šumavě, v Klení a v Domovech pro seniory v Českém Krumlově a Kaplici.
To znamená, že ve středu 11. prosince začnou na náměstích, návsích, pod vánočními stromy, v domovech seniorů nebo jen tak s partou lidí u někoho doma či v hospůdce lidé všeho věku  přesně od 18 hodin zpívat pět koled.
Zpěvníčky s těmito koledami, které si budete moci vyjmout a vzít s sebou, najdete 11. 12. v Českokrumlovském  deníku!
Česko zpívá koledy pořádá Deník spolu s Hitrádiem Faktor a přidat se může kdokoliv!
Když nemáte nikoho, kdo by vás hudebně doprovázel, nevadí. Můžete zpívat spolu s Hitrádiem Faktor. Dejte nám o sobě vědět na 602 667 627 nebo na e-mail: zuzana.kyselova@denik.cz
Na náměstí v Českém Krumlově akci pořádá Českokrumlovský deník ve spolupráci s Městským divadlem Český Krumlov a Sdružením podnikatelů cestovního ruchu. A tón  všem zpěvákům bude udávat  českokrumlovský smíšený sbor Musica Divina.
Neváhejte a přijďte si zazpívat!

Na den Česko zpívá koledy Českokrumlovský deník vyhlašuje soutěž pro děti

O nejhezčí papírový výrobek z Českokrumlovského deníku

Fantazii se meze nekladou. Z novinového papíru,  děti, můžete něco složit, schmoustat, utočit, nalepit na čtvrtku, splést, vystřihat či vytrhat.
A to co, z papíru vytvoříte, přineste s sebou ve středu 11.12. od 17.30 hodin na náměstí v Českém Krumlově.

Vaše výrobky posoudíme a vyhlásíme vítěze. Odměnu ale dostanou všechny děti, které výrobek přinesou!

Soutěž pro dospělé

Víme, že čtenáři Českokrumlovského deníku mají bohatou fantazii a hlavně šikovné ruce.  A mnozí již nyní vyrábíte a vytváříte vánoční dekorace.
Vytvořte jednu opravdu tu nejhezčí a dopravte ji do redakce Českokrumlovského deníku.
Může to být věneček, kytička, vlastnoručně vyrobený stojánek se svíčkou, či jiná ozdoba, cokoliv, co vás napadne.
Autory tří nejhezčích dekorací vyhlásíme a odměníme cenami ve středu 11.12. na českokrumlovském náměstí při Česko zpívá koledy!
Tak neváhejte a pusťte se do díla! Své výtvory se jménem a telefonním kontaktem  doručte do redakce Českokrumlovského deníku na prvním zámeckém nádvoří, tedy na adresu Českokrumlovský deník, Zámek 57, Český Krumlov.