Na velkou slávu se připravují Omleničtí. Blíží se tolik toužebně očekávaný okamžik. Několik let uzavřený kostel Panny Marie Bolestné a sv. Jana Nempomuckého v Omleničce bude opět sloužit lidem. V neděli v osm hodin jej otevře slavnostní mše a odpoledne ve 13.30 hodin v jeho prostorách zazní tóny slavnostního koncertu.

„Lidé se do kostela vrátí po třech letech,“ sdělil českokrumlovský vikariátní technik Eduard Beneš. „Povedlo se tam dokončit statické zajištění. Kostel, i bez ohledu na problémy s přiléhajícím zámečkem, je zachráněný. V příštím roce chceme zahájit opravu střechy,“ dodal.

Čisté baroko

Kostel nepatří mezi nejstarší, ale přesto je z historického hlediska vzácný. Jako jeden z mála kostelů byl totiž ve své době postaven celý v čistě barokním slohu.

„V barokním slohu byl i zařízen. Navíc uvnitř skrývá velikou vzácnost – mramorový oltář.“ A právě ten byl ohrožený, protože stěna, u níž stojí, padala. Štít už je zajištěný. Stát do kostela vložil 400 000 korun, 50 000 korun přispěla obec a 50 000 korun dala církev. A samozřejmě lidé, kterým osud kostela není lhostejný a kteří přispěli do sbírek pořádaných formou benefičních koncertů.

Více si můžete přečíst v dnešním (čtvrtek 25. října) Českokrumlovském deníku.