Návštěvníci si tak mohli připomenout nebo zjistit, jaké ohromné množství spolků a rozmanitých neziskových organizací v Krumlově působí. O kulturní program se postarali žáci zušky a domu dětí a mládeže, o stánky všechny školy, policie, vojáci a mnozí a mnozí další.

Nechybělo mezi nimi ani Komunitní centrum Rovnost. Tam například dívka Margita Dunková zájemcům rozlévala čarovný lektvar z čerstvých bylinek. Chlapci zase dohlíželi na děti u prakostřelby, kde děti střílely s malým či velkým prakem na terče. Nebo si na dalším místě mohly zkusit udělat z provázků a kolíčků strašidýlka či malovat. K mání byly i dětmi vyrobené lampionky. „Kouzelného Krumlova se účastníme pravidelně," říkala ředitelka KoCeRo Dagmar Turnhöferová. „Doufáme, že nám to pomůže dostat vícde KoCeRo do povědomí lidí."

Do Kouzelného Krumlova se zapojilo 26 organizací plus pořadatelé z Městského divadla, Českokrumlovského rozvojového fondu, škol a další. Třeba lampionový průvod mají na starosti Český svaz žen a Český červený kříž.

„To je naším cílem, aby se do Kouzelného Krumlova zapojilo co nejvíce místních lidí a ukázali, kolik je ve městě rozmanitých aktivit," řekl ředitel Městského divadla Jan Vozábal. „A letos jsme poprvé program ještě rozšířili o program večerní, aby si tu po lampionovém průvodu našli to své i lidé, které neláká koncert."

A tak děti zažily ještě dobrodružnou tajuplnou stezku nočními kláštery osvětlenou svíčkami a doplněnou sochami i loutkami studentů školy ze sv. Anežky.