Havarijní stav několika mostů v Českém Krumlově je stále živým tématem. „Kdy bude konečně zahájena oprava mostu Edvarda Beneše?“ Dotazoval se v redakci Českokrumlovského deníku například jeden z obyvatelů města Jiří Foltin a dodal: „Nebo odpovědní funkcionáři města čekají na to, až tento most spadne a dojde třeba k těžkým zraněním osob a hmotným škodám na zničených vozidlech?“ (Čk Deník 16. 1. 2008) Podle jeho slov je nutné především peníze tvrdě vyžadovat od ministerstva financí.

Nové možnosti získávání peněz z Evropské unie, které se v nadcházejících pěti letech otevírají, si o žádosti tímto směrem říkají. Přesto situace není tak jednoduchá, protože dotace získané na podobné rekonstrukce bývají málokdy ve výši sta procent nákladů.

Mluvčí českokrumlovské radnice Jitka Augustinová odpověděla včera následující informací: „Rada města schválila tento týden podání žádosti o dotaci na rekonstrukci Lazebnického mostu, lávky přes Vltavu u Plášťového mostu a mostu Edvarda Beneše.“ Město přihlásí i návrh na modernizaci autobusových zastávek v Českém Krumlově.

Pokud by vše dopadlo kladně, může Český Krumlov získat až 92,5 procenta z celkových nákladů na každou akci. Povinný spolupodíl už k dispozici má.

Více v pátečním (7. března) vydání Českokrumlovského deníku.