Půda nemusí sloužit pouze jako odkladiště nepotřebného harampádí. Co takhle místo pavučin, prachu a myší malá divadelní scéna? Nebo koncertní sál? Základní škola Linecká Český Krumlov má o využití svého podkrovního prostoru jasno a za svojí vizí si půjde.

„Když se hledala nová náplň školy, tak jsem si řekl, že by na půdě, která je bezvadně vyklizená a nevyužitá, mohlo vzniknout polyfunkční kulturně vzdělávací centrum, které by zahrnovalo malý koncertní sálek, malou divadelní scénu či společenskou místnost pro 60 osob s krbem. Vše momentálně vypadá reálně, začínáme už dávat dohromady projekt,“ řekl ředitel školy Karel Dvořák.

„Spousta lidí by zde ráda pracovala, ale nemá tu možnost k bydlení, takže by byty byly určitě užitečné. Snad se podaří dotace z Evropské unie. Ze začátku by peníze šly na vyprojektování a posléze na realizaci. Je to tudíž běh na dlouhou trať.“

„Budova by se otevřela veřejnosti. Měla by celodenní náplň, nejen povinnou školní docházku. Takový malý prostor v charismatickém prostředí tady prostě chybí,“ dodal Dvořák.