Unikátní čtyřsedačkové lanovky budou od prosince jedním z největších lákadel Skiareálu Lipno. Lyžaři se mohou těšit na komfortní, rychlou a bezpečnou přepravu.

„Tři nové čtyřsedačkové dráhy jsou věc, která nemá v Čechách obdoby. Přeprava bude hlavně bezpečnější, což je nejdůležitější,“ řekl Luboš Krejza, ředitel společnosti Lipno Servis, která lyžařský areál provozuje.

Vyšší kapacita

Díky novým lanovkám dojde k razantnímu navýšení přepravní kapacity areálu. Čekací doba se naopak zkrátí na minimum. Nové čtyřsedačkové lanovky Jezerní a Promenádní přepraví každá 2 400 osob za hodinu, lanovka Střecha dalších dva tisíce osob.

„Dohromady se dostaneme na ohromující přepravní kapacitu, která je 11 400 osob za hodinu. Když budeme srovnávat, tak například Špindlerův Mlýn v části Svatý Petr má kapacitu 10 116 osob za hodinu, Zadov Churáňov 4 500 osob za hodinu. Je tedy vidět, že je kapacita obrovská. Zvyšuje se o 50 procent,“ řekl Krejza.

Na lyžařské začátečníky bude také čekat zcela nový dětský vlek o délce 80 metrů a kapacitě 500 osob za hodinu. Ve výukovém hřišti Forxpark vznikne i sedmdesát metrů dlouhý pohyblivý koberec, který přepraví 1200 lidí za hodinu.

„Určitě je vždycky lepší, když má člověk větší pohodlí, což kvituji. Pro mě je ale nejhlavnější bezpečnost, tudíž jsem ráda, že i v tomhle směru jde vývoj nahoru,“ řekla Jitka Krainová z Českých Budějovic, která byla na Lipně na dovolené.

Nové přepravní kapacity vzniknou v rámci projektu modernizace a dostavby lipenského areálu. Lyžařský areál bude v nadcházející zimní sezoně prakticky zcela nový.

Akce, jejíž rozpočet je až 200 milionů korun, je podpořená dotací z ROP Jihozápad ve výši 88 milionů korun. 112 milionů korun je financováno z vlastních zdrojů investora.

Díky modernizaci se Skiareál Lipno dostane mezi pětihvězdičkové české skiareály.