Podle jedné z obyvatelek Evy Assmannové je hlavní tah směrem na Lipno nebezpečný především pro nedostatečný výhled do zatáčky při výjezdu z obce. Nepříjemná je tady situace jak pro osobní automobily místních, tak i pro chodce přecházející na druhou stranu silnice k autobusové zastávce. (Čk Deník 19. 6. 2007). „Přitom značky měly efekt. Bydlíme blízko silnice a už na motorech projíždějících aut bylo slyšet, jak zpomalují,“ doplnila včera Assmannová.

Už před rokem a půl vyvolali zdejší lidé protestní peticí jednání s úřady. Výsledek vypadal slibě. „Uvedli, že do měsíce zahájí práce na odstranění dřevin a snížení svahu, který brání ve výhledu, a vrátí sem tu sedmdesátku, tak jsem jim to podepsala,“ vydechla si tehdy autorka petice Eva Assmannová. K mírnému zpřehlednění zatáčky došlo a jak je to se značkami?

Podle mluvčí českokrumlovské policie Michaely Pavlíčkové se uvedenou peticí dohodly pouze určité stavební úpravy, které byly již provedeny. „Značky, které byly do obce nedávno namontovány, byly osazeny neoprávněně a v rozporu se zákonem a vyhláškou. Zároveň zde byla neoprávněně osazena i značka Restaurace. Ředitelství silnic a dálnic bylo policií proto požádáno o odstranění těchto značek,“ uvedla včera Pavlíčková.

V Kladenském Rovném je také podle mluvčí průběžně prováděno standardní měření rychlosti a nebylo zjištěno žádné vážné porušení silničního zákona. A ani kvůli autobusovým zastávkám se zpomalující značky neinstalují.

Obyvatelé Kladenského Rovného s odstraněním značek nesouhlasí, i devadesátka je pro ně moc. „Budu dál dělat všechno pro to, aby tady omezení rychlosti bylo, protože jde o naši bezpečnost,“ potvrdila včera Assmannová.

Větší štěstí, než odstraněné dopravní značky v Kladenském Rovném, měl přechod pro chodce v Kájově přes ten samý hlavní tah z Českého Krumlova na Lipno. Jak včera uvedl starosta obce Miroslav Červ, proběhlo tady místní šetření o jeho možném zrušení. „Výsledek zatím neznám, ale s odstraněním přechodu rozhodně nesouhlasím, protože mezi obcí a průmyslovou zónou a nádražím projdou denně stovky lidí,“ uvedl Miroslav Červ. Podle všeho zatím tento přechod zrušený nebude. Na dotaz Českokrumlovského deníku už krajský úřad včera odpověděl. „Přechod v těchto místech zůstane,“ oznámila včera Michala Janásová.

Podle Deníkem zjištěných informací přišla žádost o zrušení tohoto přechodu v Kájově z českokrumlovské policie.