Obcí proudily mraky lidí, pro které bylo připraveno mnoho stánků s nejrůznějším sortimentem a hlavně několik atrakcí. Některé z nich naháněly hrůzu už jen podle křiku, který se z nich ozýval. Adrenalin a strach lidi přitahuje odjakživa, tudíž extrémní atrakce lákaly nejvíce zvědavců. Letošním hitem se tentokrát stalo obří kyvadlo.

„Já z toho nemůžu ani mluvit. Když jsme se nahoře zastavili hlavou dolů, myslela jsem, že se zblázním. Takový adrenalin jsem už dlouho nezažila. Bála jsem se, abych se nepozvracela, ale na to nebyl čas,“ usmívala se po absolvování obdivované atrakce mladší slečna, která podle vlastních slov zapomněla i svoje jméno.

Našli se však i tací, kterým pouťová atmosféra nic neříká. „Hele, mně je úplně jedno, jestli se tu něco děje. Nechápu, jak někdo může utrácet za takový voloviny. S kámošem jsme si zašli jenom pro pivo, jinak by nás tu nikdo nenašel. Je ale super, že tu pouští hodně černý hudby, která je prostě cool,“ vysvětlil mladík John, jak se sám představil, přičemž přikyvoval evidentně stejně starý kamarád Dejv.

Více čtěte v pondělím (15. října) Českokrumlovském deníku.