Spokojenost s novým areálem, ale i průběhem sezony korespondují i názory lyžařů: „Sjezdovky jsou v pohodě, je to lepší než dřív,“ uvedl například Karel Turek z Českých Budějovic. „Dříve jsem sem moc nejezdil, protože tu bývalo hodně lidí,“ doplnil. Radost má ovšem Krejza z nadcházejícího ledna: . „Společně s lipenskými podnikateli jsme vytvořili takzvané Lipenské superbalíčky, tedy spojení služeb ubytování se ski pasem. Tyto balíčky jsou velice příznivé a skipasy se v nich prodávají například i o padesát procent levněji, aby se naplnily ubytovací kapacity v čase, kdy turistů přijíždí méně.“ To se podle něj podařilo.

Jana Němečková z Hotelu Fontána Hrdoňov také nemá při pohledu na seznam hostů příštích týdnů důvod k obavám: „Šedesát lidí přijíždí na Vánoce, mezi svátky jsou tu objednané lyžařské pobyty, na Silvestra máme plný hotel.“ V lednu převládají lyžařské zájezdy. V porovnání s loňským rokem jsou počty hostů takřka stejné. Nejčastěji Němci, Holanďani a především stálá klientela. Ze zahraničních hostů přijeli do Hrdoňova lidé například i ze Spojených států amerických, Anglie, Skotska nebo Iránu. V únoru očekávají turisty z Číny.

Manažer Jaroslav Čása vidí také jako jediné možné řešení návštěv zimních středisek v komplexní nabídce a nejen ve věčném snižování ceny ubytování: „Není řešení, že hoteliér ustoupí ze svých cen a pokud se někde prodávají čtyřhvězdičkové hotely za cenu jednohvězdičkového, pak je to devalvace hoteliérství.“

Podobné balíčky, které by spojily různé turistické aktivity se v nadcházející sezoně chystá zavést i Český Krumlov.