Bezmála dvě stovky lidí získají během zimní sezony práci v práce rekonstruovaném lipenském skiareálu. Podle jednatele společnosti Lipno servis Luboše Krejzy zaměstnává Ski areál, především místní nebo obyvatele nejbližšího okolí. „Výjimkou jsou lyžařští instruktoři, kteří sem během zimy přicházejí z jiných míst republiky,“ uvádí Luboš Krejza.

Technik Víťa Hovorka, který v sobotu pilně čistil přepravní pás dětského Fox Parku, pracuje v areálu už devátým rokem. Na Lipno se přistěhoval. „Kvůli čemu? Kvůli práci. Protože si myslím, že to tady má budoucnost,“ odpověděl. „Já tady pracuji pátým rokem,“ přitakal Hubert Hoffmann, který pracuje jako obsluha lanovky. Také on se na Lipno přistěhoval, zčásti z osobních, ale i pracovních důvodů.

Vedle této primární zaměstnanosti napomáhá existence lyžařského areálu i k zaměstnanosti v okolních penzionech, hotelech, restauracích a dalších zařízeních.

Oproti jiným částem Lipenska, například Hornoplánsku, tady strašák nezaměstnanosti tolik nehrozí.

„Zimní sezona je na Lipně delší než sezona letní. Pokud se vydaří počasí, trvá čtyři měsíce. Letní turistický ruch pokryje dva, maximálně tři měsíce roku,“ dodává Luboš Krejza s tím, že díky modernizaci areálu už nyní někteří ubytovatelé hlásí na hlavní část zimní sezony naplněné kapacity.