Na zámeckém nádvoří u medvědího příkopu se dopoledne sešly stovky lidí, dětičky se tísnily u zábradlí a nemohly se dočkat až medvědář pustí k bohatě prostřenému stolu ve výběhu medvědy Kateřinu s Vokem a Marii Terezii.

Dole v „medvědím brlohu“ se zatím vařily obří hrnce čaje a grogu a panovaly intenzivní přípravy na rozdávání dárečků nejenom mohutným chlupáčům, ale také množství dětí, které na Medvědí Vánoce přišly.

„Tak teď jdu dát medvědům ještě šlehačku na dorty a už je pustím ven,“ řekl medvědář Jan Míša Černý a pospíchal nastříkat šlehačku nejenom na ovocné dorty položené na pařezech a mohutných kamenech obklopené spoustou jablíček, perníčků a jiných pamlsků, ale také na větvičky vánočních stromků ozdobených jablíčky.

Jakmile otevřel vrata brlohů, medvědi se nedali pobízet a s chutí se pustili do připravených laskomin.

Poté brzy přišla i řada na děti. Mezi ně se vydali v čele s velikým plyšovým medvědem pomocníci s bedničkami plnými sladkostí, ovoce, drobných hraček včetně plyšových medvídků. V ten okamžik už kolem medvědária prakticky nebylo k hnutí. Lidé se těžko prodírali i k muzikantům ze skupiny Kapka, kteří k Medvědím Vánocům krásně vánočně vyhrávali a dokreslili milou atmosféru setkání o Štědrém dni.