„Neprahneme po novinkách a experimentech, vyhledáváme divadelní tradici, divadelní historii a snažíme se aktualizovat historické jevy,“ říká Jan Dvořák, předseda festivalového výboru Miraculum Český Krumlov 2007. „Zveme proto k účasti profesionály, amatérská divadla i studenty.“

Český Krumlov se tak již potřetí stane od 24. října jedním velkým jevištěm, na kterém se v průběhu pěti dnů odehraje široká programová škála více než dvaceti nejrůznějších představení. K mání bude záběr od pohybového divadla a klasiky až po improvizované formy commedie dell´arte, pouliční a karnevalové divadlo, pantomimu, akrobacii a další para-divadelní projevy současného divadla a umění.

 

Studenti z Anežky nebudou chybět

Festival Miraculum zahájí již tradičně průvod městem, který připravili studenti SUPŠ sv. Anežky České společně se členy divadla Studna a přizváni byli také žáci základních škol. „Pod vedením scénografického oboru tak odvede rej komediantů divadelní milovníky od Benešova mostu ke klášteru Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou, kde bude průvod zakončen happeningem,“ naznačuje Dvořák.

Podrobnosti si můžete přečíst v dnešním (pátek 19. října) Českokrumlovském deníku.