Třetí fáze projektu Parking začíná nabírat na obrysech. Po uspořádání a usměrnění parkovacích ploch pro osobní automobily a poté pro autobusy, pracuje nyní Českokrumlovský rozvojový fond na odstavném parkovišti nákladních automobilů.

„Abychom mohli město očistit od kamionů, které přes noc parkují například pod dětským hřištěm na sídlišti Mír nebo pod sídlištěm Plešivec, musíme mít parkovací alternativu,“ okomentoval včera princip starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.

Město vlastní poměrně velký pozemek v Domoradicích, přesněji v místech za nynějším sídlem Policie České republiky směrem k Přísečné. V těchto místech se s vybudováním takzvaného truck parkingu počítá.

Zatím jsou rozpracované dvě etapy a dvě varianty s různými počty parkovacích míst, například pro 36 až 70 nákladních automobilů s přívěsy, dvě až čtyři parkovací místa pro dvanáctimetrové trucky a 22 až 75 míst pro osobní auta.

„Vše je pojato jako komplexní služba,“ upřesnil ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu Miroslav Reitinger. „Areál zahrnuje myčku nákladních aut, spedici, celnici nebo sociální zázemí pro řidiče.“

Umístění nahrává tomu, že nákladní automobily budou odstaveny opravdu zcela mimo město, ale parkování pro osobní auta dělá parkoviště zároveň dosažitelné především pro samotné řidiče trucků, kteří si sem pro svůj náklaďák bez problémů dojedou.

Zabezpečení areálu by mělo zaručit oplocení a stálá hlídací služba.

Celková investice by se měla pohybovat ve výši kolem 40 milionů korun.

„Budeme pochopitelně hledat možnosti z dotačních titulů,“ upřesnil starosta Jedlička s tím, že tento projekt je ekonomicky smysluplný a dlouhodobý. Jinak řečeno, parkoviště by si na sebe mělo postupem doby samo vydělat.