Pokud sečtete délku ulic a chodníků ve městě, dostanete se k těžko uvěřitelným číslům. „Dohromady jich máme zhruba 115 kilometrů, o které se musí město postarat,“ přiblížil včera starosta města Luboš Jedlička. Takto dlouhá je například trasa z Českého Krumlova do Telče.

Jak na opravy

Město si na podzim nechalo zpracovat takzvaný passport komunikací, ve kterém jsou uvedeny ulice a městské silnice podle stavu, ve kterém se nachází.
Nyní je vše ve fázi, kdy by se do měsíce měla podat žádost o dotaci na opravu těchto komunikací. Jedná se konkrétně o 76 ulic seřazených kvalitativně od té s nejhorším povrchem.

„Ve výběrovém řízení jsme vybrali firmu, která nám zpracuje žádost o peníze na opravu těchto komunikací, zajistí průběh výběrového řízení na dodavatele a následně vše vyúčtuje,“ upřesnil starosta Luboš Jedlička s tím, že objem těchto prací a financí v řádech desítek milionů korun je tak zásadní, že k těmto krokům je nutná odborná firma.

Ohlédnutí

Rok 2007 přinesl zásadní rekonstrukce některých z nich. Zčásti je financoval Jihočeský kraj. „Rekonstrukce Porákova mostu stála 14,9 milionu a 4,5 kilometrová trasa Objížďkové skrze město až k Větřní 27,7 milionu korun,“ upřesnil Václav Pártl z odboru dopravy krajského úřadu. Během roku se dočkal i most u DDM a spoutala se Havraní skála.

Budoucnost

Rada města odsouhlasila také opakovanou žádost o dotaci na rekonstrukci kanalizace a inženýrských sítí v Nových Dobrkovicích. Už jednou stály Dobrkovice před začátkem prací na kompletní rekonstrukci zdejších ulic, ale dotaci tehdy muselo město vrátit.

„Celkový objem investičních nákladů je 38,3 milionu korun,“ uvedl na toto téma starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.

Chcete vědět více? Zajímají vás další plánované opravy silnic? Přečtěte si Českokrumlovský deník v pondělí 3. března.