Slibovaných 22 milionů korun, nutných pro rekonstrukci jídelny a kuchyně plešivecké základní školy, nebude. Jak uvedl starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička, poslední informací je negativní odpověď ministerstva financí, kam už vloni touto dobou podalo město žádost o dotaci.

Co a jak dál?

„Radní nyní rozhodli, aby projekční kancelář přepočítala a aktualizovala projektovou dokumentaci na rekonstrukci. Do měsíce by se tak mělo stát a pak se rozhodneme co dál,“ dodává starosta k tématu. Vedení města doufá, že tato revize přinese snížení celkové ceny. To se může stát, ovšem odhadem v řádu statisíců či milionů, ale těžko v nějaké větší míře. A kompletní oprava je zkrátka nutná.

Podle vedoucího odboru financí Lumíra Luštického se peníze doposud uvolňovaly z rezerv připravených jako povinný spolupodíl pro získání celkové dvaadvacetimilionové dotace. Pokud dotace nebude, kde sežene město jiné peníze? „Určitou možností je zařazení všech rozpočtových rezerv z loňského roku,“ nastínil jednu z možností Luštický. Faktem ale je, že o něčem takovém se musí rozhodnout na politické úrovni, tedy v radě, potažmo zastupitelstvu.

Každý člen rady v těchto dnech dostal nějaký úkol související s tímto problémem. „Chceme využít všech možností a setkání s lidmi, kteří by nám v tomto směru mohli pomoci. Téma školní jídelny teď bude tématem jednání rady každý týden,“ přislíbil starosta Luboš Jedlička.

Více v úterním (8. dubna) vydání Českokrumlovského deníku.