Druhé termíny přijímacích řízení na střední školy jsou již známy. Stejně tak počty volných míst.
Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České Český Krumlov má vypsaný termín na 9. 5. Zájemci museli podat přihlášku do 30. 4. Obor užitá malba a obor užitá fotografie a média mají po jednom volném místu. Tři volná místa jsou ještě pro obor výtvarné zpracování keramiky.
Gymnázium Český Krumlov dělá zkoušky o den později, tedy 10. 5. Přihlášky se musí poslat do 4. 5. Čtyřletý obor má ještě sedm volných míst, šestiletý pouze jedno a osmiletý čtyři.
Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště Český Krumlov hledá osm zedníků a dvanáct zdravotních asistentů. Zkoušky proběhnou 14. 5. a termín podání přihlášek je stanoven na 7. 5.
Stejně tak to má Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín. Nejvíce volných míst, a to sedm, vykazuje obor mechanik seřizovač. Čtyři má obráběč kovů a po dvou mechanik seřizovač mechatronik a elektrotechnika – počítačové systémy.
Gymnázium, Střední odborná škola ekonomická Střední odborné učiliště Kaplice bude mít přijímací řízení také 14. 5. Přihlášky se mohou posílat do 7. 5. Pro obor obchodní akademie hledají jedenáct žáků, pro čtyřleté gymnázium tři, osmileté gymnázium patnáct, opravářů zemědělských strojů potřebují ještě sedm, mechanika opraváře pouze jednoho a operátorů skladování sedmnáct.