Po něm se tak dá jezdit pouze ve směru k nemocnici, v opačném směru se využívá provizorní mostní konstrukce. Práce jsou zde naplánovány až do listopadu.
Motoristům se ale nepozdává stavební tempo. „Kdykoli v okolí projíždím, mám pocit, že se dělníkům až tak nechce pracovat. Toho lelkování je na můj vkus až moc. Bude tak hodně dlouho trvat, než rekonstrukci skončí,“ říká řidič z povolání Lukáš Novotný.
Zdaleka není sám, protože mnozí občané se už na redakci obrátili s tím, že na rozdíl od pracovního tempa třeba na rekonstrukci mostu u DDM nebo snažení specialistů při jarní očistě Havraní skály, je přístup stavbařů na Porákově mostu laxní.
Nálada lidí se donesla i k uším investora, kterým je Jihočeský kraj. Jeho zástupce v osobě prvního náměstka jihočeského hejtmana Robina Schinka se na stavbu dostavil neohlášeně ve čtvrtek.
„O tom, zda se opatření dohodnutá s dodavatelem stavby skutečně plní, se přesvědčil přímo na místě. Zatím vše nasvědčuje tomu, že stavba za téměř 14 milionů korun bude dokončena podle původního předpokladu v průběhu listopadu,“ ujišťuje mluvčí Jihočeského kraje Maria Ptáčková.