Ať se štěkající chlupáči pěkně proběhnou. Tak to vypadalo o víkendu na zarostlém pozemku v Kaplici, kde se posledních několik měsíců vyskytují otrávené návnady. Před dvěma roky po jejich pozření uhynulo několik psů, letos málem jeden. Ale lidé na nebezpečnou plochu pejsky vypouštějí dál. Dost lidí si totiž celkem nenápadných varovných tabulí, které tam nechal umístit městský úřad, ani nevšimne.

„My chodíme jenom po cestě. Že se tady objevuje otrávené maso, jsme se dozvěděli z Deníku,“ říkala Libuše Michaleová, která šla v sobotu kolem s dcerou, vnučkou a psí slečnou Ťapkou.

„Psa nemám, ale chodím tady často na procházku. Od toho traviče je to sprosťáctví,“ konstatoval Václav Kubelka, který výstražnou ceduli také nezaregistroval. „Asi tomu dotyčnému vadí lišky. Má strach, že mu vybere slepice,“ uhodil nejspíš hřebík na hlavičku.

Traviči pravděpodobně nevadí psi, ale škodná. Leckdo proto možná podezřívavě hledí na myslivce. „Myslivci to určitě nejsou,“ ohradil se hospodář Mysliveckého sdružení (MS) Kaplice Jan Vícha. „Vždyť loni byli mezi otrávenými také dva psi jednoho našeho člena. Proč by myslivci lišky trávili? Ty se teď loví pro kůži, protože ještě do konce února mají dobrou srst. A takhle by na ni myslivec ani nesáhl.“