Ačkoliv je lipenský Skiareál zatím ještě pro veřejnost uzavřený a plnou sezonu spustí až 5. prosince, přece jen celá rodina v sobotu vyrazila za prvním sněhem až do Lipna nad Vltavou. „Chtěli jsme je tady trochu prověřit, jak jsou připraveni na sezonu,“ dodal se smíchem tatínek obou kluků.

Poslední přípravy

Dnes probíhají zatěžkávají zkoušky jedné z nových čtyřsedačkových lanovek v lipenském Skiareálu.

Finišují tak poslední přípravy před další zimní sezonou. Areál navíc prošel v mnoha ohledech zásadní rekonstrukcí. Kromě jiného se postavily tři nové lanovky. Podle ředitele společnosti Lipno servis Luboše Krejzy poslouží lanovky především většímu komfortu přepravy pro celé rodiny a nahradí i dříve používané vleky. „Pro náš areál je nejdůležitější pohodlí návštěvníků a kapacita 11 tisíc lidí, které dokáží za hodinu přepravit,“ doplňuje Krejza s tím, že i během návštěvnicky nejsilnějších dní by měly zcela zmizet fronty.

Společnosti se podařilo v letošním roce získat 88 milionů, jako dotační peníze z fondů Evropské unie. Celkem stála modernizace, kterou nyní lipenské sjezdovky prošly, 200 milionů korun. Na plochy chrlí už od pátku umělý sníh 40 zasněžovacích děl, což je největší kapacita těchto strojů v celé republice. „Jedno dělo vyrobí 57 kubíků sněhu za hodinu. Novější děla až 81 kubíků,“ popsal v sobotu jednoho z lomozících chrličů Michal Matoušek, servisní technik, který mašiny přijel instalovat a případně i opravit až z Vrchlabí.

Oficiální provoz zahájí areál až za dva týdny. Nové lanovky musí nejdříve ze všeho projít zkouškami a získat potvrzení o bezpečnosti. Přesto již nyní uvažují o tom, že možná do té doby spustí alespoň dětský Fox park. „To zatím není jisté a ještě tuto možnost potvrdíme,“ dodal opatrně Luboš Krejza.