Noční mrholení včera ráno pokrylo celý region tenkým ledovým krunýřem, který nepříjemně cvičil s chodci i motoristy.

„Nejhorší bylo dostat se ráno do auta,“ líčila například včera Jana Němcová z Větřní, která mívá svůj automobil zaparkovaný na kopci. „Když jsem si chtěla od ledu oškrabat okna, musela jsem se přitom držet za nosič na střeše, abych neujížděla dolů. Kolem auta jsem se musela chytat za dveře a ručkovat po autě, abych se vůbec dostala dovnitř."

Karamboly byly

Řidičům, kteří havarovali, už tolik do smíchu nebylo. Ačkoliv podle dopravní policie včera oproti jiným dnům v tomto týdnu nehod jenom mírně přibylo, náledí udělalalo své. „Po půlnoci to srašně klouzalo. Kvůli tomu nám tady cisterna s benzinem, který ale nevezla nám, srazila čerpací stojan,“ vyprávěla Martina Bečvářová, pracovnice čerpací stanice Agip v Kaplici.

Bez zranění se obešly i všechny další nehody. Například i dvě po sobě následující havárie u Holkova, kde postupně v jednom místě havarovala tři auta.

Rozbité hlavy

Chodci ale takové štěstí neměli. „Úrazovost v důsledku náledí se dnes zvýšila o zhruba 70 procent,“ odhadoval Josef Řehák, lékař chirugické ambulance v nemocnici, kde zdravotníci ošetřovali úrazy po uklouznutí ještě odpoledne.

Více čtěte v Českokrumlovském deníku zítra (sobota 16. února).