Vysoké ceny potravin a svým způsobem nedostačený sortiment se nelíbí už poměrně dlouhou dobu obyvatelům Horní Plané. Město se již minulý rok rozhodlo, že je na čase, aby na místní trh vstoupil další supermarket, díky němuž vyroste místním prodejcům konkurence. Řešením se stala firma Flosman, město tím zaplácne rovnou dvě důležité mouchy – sníží nezaměstnanost a rozšíří nabízený sortiment. V polovině srpna si již budou moci lidé zajít pro první rohlíky, máslo či jiné potraviny.

„Nová prodejna přinese pět nebo šest pracovních příležitostí, což samozřejmě vítáme. Od lidí slyším jen pozitivní ohlasy, že se tu otevře nový supermarket. Pokud dojde aspoň k částečnému snížení cen, bude to skvělé,“ řekl starosta Jiří Hůlka.

Ceny nejsou jiné

Hornoplánští obviňovali Jednotu, že v jejich městě myslí spíše na turisty než na samotné obyvatele. Z omylu je však loni vyvedl prostřednictvím Českokrumlovského deníku předseda představenstva Jednoty Kaplice Jan Gušl. „Obchody jsou řízeny z centra Jednoty, tudíž máme ceny všude stejné,“ vysvětlil.

Potraviny sice nemají příliš lichotivou cenu, ale je jich alespoň dostatek. Najde se běžný sortiment, který ve městě stále ještě chybí, například boty.

„Boty si tu stoprocentně nekoupíte, tedy kromě vojenských. Pokud by se někdo našel, kdo by u nás chtěl boty prodávat, tak má určitě šanci,“zmínil Hůlka.

„Když porovnáme Horní Planou s ostatními stejně velkými městy, tak nemohu říct, že by tady ale byla celkově o něco horší nabídka,“ dodal.

Podrobnosti čtěte ve středečním (4. června) vydání Českokrumlovského deníku.